قوانین و مقررات

کارت لاین با تاکید بر احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است، برای سفارش، ثبت نظر یا استفاده از برخی امکانات وب سایت اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن ارائه دهد. برای نمونه می توان به نام، نشانی، نشانی الکترونیک (ایمیل)، شماره تلفن و سایر اطلاعاتی که به صورت عادی در دسترس عموم مردم نیست اشاره نمود. لازم به ذکر است آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

شما با ثبت نام در کارت لاین مشخصات خود از قبیل نام و نام خانوادگی، تلفن تماس و … را در اختیار کارت لاین قرار می دهید. در ادامه برای انجام تراکنش و ثبت سفارش نیاز به اضافه کردن مشخصات آدرس خود خواهید داشت. شما پس از ثبت نام در سایت، به عنوان کاربر کارت لاین شناخته خواهید شد و کلیه اطلاعات مذکور و اطلاعاتی مانند تراکنش ها، پرداخت ها و… نیز در اختیار کارت لاین خواهد بود. همچنین بدین وسیله به اطلاع کاربران رسانده می شود که کارت لاین همانند سایر وب سایت‌ها از جمع آوری IP و کوکی‌ها استفاده می‌کند، اما پروتکل، سرور و لایه‌های امنیتی کارت لاین و روش‌های مناسب مدیریت داده‌ها حداکثر تلاش را به عمل می آورد که اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیر قانونی جلوگیری کند. طبیعتا مسئولیت هرگونه سوء استفاده به شخص یا اشخاص متخلف مربوط بوده و کارت لاین حق اعتراض و پیگیری را از طریق قانونی بنابر صلاحدید خود محفوظ میدارد.

برای اطلاع رسانی رویدادها و خدمات برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال می شود. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل ها نداشته باشند می توانند با استفاده از لینک مربوط به لغو اشتراک خبرنامه در انتهای ایمیل دریافتی، اقدام نمایند.

شما می توانید کلیه اطلاعات شخصی خود را در بخش پروفایل تغییر داده و ویرایش کنید. این اطلاعات شامل کلیه اطلاعاتی است که شما در سایت کارت لاین وارد کرده اید.

کارت لاین دسترسی کارمندان خود به اطلاعات کاربران را محدود نموده و هر فرد بنا به مسئولیت خود به میزان مورد نیاز به اطلاعات دسترسی خواهد داشت.

کارت لاین ممکن است نقد و نظرهای ارسالی کاربران را در راستای رعایت قوانین وب سایت ویرایش کند. همچنین اگر نظر یا پیام ارسال شده توسط کاربر، مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد، کارت لاین می‌تواند از اطلاعات ثبت شده برای پیگیری قانونی استفاده کند. کاربران ضمن استفاده از خدمات وبسایت، حق ویرایش اطلاعات و استفاده از آنها را در چارچوب فوق الذکر به کارت لاین اعطاء نموده و حق اعتراض را از خود سلب مینمایند.

باید تاکید شود که حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده کاربران است و لذا برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید آن اطلاعات را برای شخص دیگری فاش کنند. در صورتی که کاربر شماره همراه خود را به فردی دیگر واگذار کرد، جهت جلوگیری از سواستفاده یا مشکلات احتمالی کاربران باید شماره موبایل خود را در پروفایل تغییر داده و شماره جدیدی ثبت نمایند.

مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق الذکر توسط کاربر باشد، با خود کاربر بوده وکاربر حق هر گونه ادعا علیه کارت لاین را از خود سلب میکند. کارت لاین هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر اینکه با حکم مقام قضائی یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد.در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای کارت لاین وجود ندارد و کاربران با اعلام رضایت خود در استفاده از خدمات وب سایت ضمنا حق هرگونه اعتراض را از خود سلب نموده اند.

کارت لاین برای حفاظت و نگهداری اطلاعات و حریم شخصی کاربران همه توان خود را به کار می‌گیرد و امیدوار است که تجربه‌ی سفارشی امن، راحت و خوشایند را برای همه کاربران فراهم آورد.

حریم خصوصی

حریم خصوصی موضوعی است که باید توسط کاربران (تامین‌کنندگان کالا، ارائه‌دهندگان خدمت و خریداران) و کارت لاین مشترکا حفظ و مراقبت شود. باید تاکید شود که حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده کاربران است و لذا برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، کاربران نباید آن اطلاعات را برای شخص دیگری فاش کنند. همچنین مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق‌الذکر توسط کاربر باشد، با خود کاربر بوده و کاربر حق هر گونه ادعا علیه کارت لاین را از خود سلب می‌کند. کارت لاین هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر اینکه با حکم مقام قضایی یا اداری صالحه یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد. در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای کارت لاین وجود ندارد و کاربران با اعلام رضایت خود در استفاده از خدمات وب سایت ضمنا حق هرگونه اعتراض را از خود سلب نموده اند.

کلیه فعالیت‌های کارت لاین قانونی و مبتنی بر قوانین حاکم بر حوزه تجارت الکترونیکی می‌باشد. با توجه به ضرورت احراز هویت طرفین در تمام قراردادها و همچنین به استناد مواد 33 و 34 قانون تجارت الکترونیکی و جهت استفاده از کارت لاین، اطلاعاتی از جمله کد ملی از کاربران (تامین‌کنندگان کالا، ارائه‌دهندگان خدمت و خریداران) درخواست شده و کاربران به منظور بهره‌گیری از امکانات و خدمات کارت لاین آن‌ها را شخصا ثبت می‌نمایند. این اطلاعات در فرآیندهایی نظیر ثبت‌نام تامین‌کنندگان کالا، ثبت‌نام خریداران، معرفی کالا توسط تامین‌کنندگان، ثبت سفارش توسط خریداران، آدرس محل ارسال و … توسط کاربر و متناسب با فرآیند ثبت می‌شود. ثبت اطلاعات توسط کاربر به منزله مورد تایید بودن صحت آن‌ها است. در صورتی که اطلاعات درخواستی به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، کارت لاین جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند اطلاعات تکمیلی و بیشتری از کاربر درخواست نماید. این موارد در رابطه با نصب و یا استفاده از اپلیکشنهای کارت لاین نیز مصداق دارد.

علاوه بر اطلاعاتی که کاربران به صورت مستقیم در کارت لاین ثبت می‌کنند، برخی از اطلاعات در نتیجۀ استفادۀ کاربر از امکانات کارت لاین تولید شده و ذخیره می‌گردد. هنگامی که کاربر مبلغ سفارش را از طریق کارت‌های بانکی افزایش می‌دهد و یا اعتبار حساب کاربری خود را از طریق کارت‌های بانکی افزایش می‌دهد، شمارۀ تراکنش و پیگیری بانکی در کارت لاین ثبت می‌شود. لازم به ذکر است، با توجه به اینکه تمامی تراکنش‌های مالی از طریق سامانه‌های بانکی صورت می‌گیرد، کارت لاین در فرآیند انتقال وجه و یا افزایش اعتبار از طریق کارت‌های بانکی هیچ‌گونه دسترسی به اطلاعات کارت بانکی شما ندارد. همچنین کارت لاین ممکن است اطلاعات مربوط به دستگاهی که کاربر از طریق آن از بایا استفاده می‌کند (تلفن همراه، تبلت و غیره) از جمله نوع دستگاه، زبان و نوع سیستم عامل، مشخصات سخت‌افزاری (شناسه اندروید، شناسه تبلیغاتی اندروید و …) و همچنین اطلاعات مربوط به روش اتصال شما به اینترنت از جمله شبکه 3G، 4G، وای‌فای (Wi-Fi) و غیره را ذخیره کند. همچنین به اطلاع کاربران رسانده می‌شود که کارت لاین همانند سایر وب‌سایت‌ها از جمع‌آوری IP و کوکی‌ها استفاده می‌کند. اما پروتکل، سرور و لایه‌های امنیتی کارت لاین و روش‌های مناسب مدیریت داده‌ها حداکثر تلاش را به عمل می‌آورد که اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیرقانونی جلوگیری کند. طبیعتا مسئولیت هرگونه سواستفاده به شخص یا اشخاص متخلف مربوط بوده و کارت لاین حق اعتراض و پیگیری را از طریق قانونی بنابر صلاحدید خود محفوظ می‌دارد.

این اطلاعات در حد کفایت و متناسب با اهدافی از جمله مطالعه علت گزارش خطا و بهبود اشکالات سیستمی و تجربه کاربری در هنگام استفاده از وبسایت و اپلیکیشن‌های بایا و نیز تحقیقات بازاریابی و ارائه خدمات و پیشنهادات خرید مرتبط‌تر به خریداران جمع‌آوری می‌شود و به نحوی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط نباشند. اطلاعاتی نظیر جست‌وجوهای انجام شده در وب سایت و اپلیکشن‌های کارت لاین و نتایج انتخاب‌شده، مدت و بازه‌های استفاده شما از کارت لاین، اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور شامل نوع شبکه و نوع و نسخه مرورگر تنها توسط کارت لاین استفاده می‌شود.

تمامی راه‌های ارتباطی با کارت لاین در ادامه ذکر شده است. سایر شبکه‌های اجتماعی که تحت عنوان کارت لاین در حال فعالیت می‌‌باشند، تخلف و سوء استفاده از نام بایا می‌باشد.

  • نشانی:مشگین شهر خیابان حافظ کوچه شهید فولاد عیسی زاده فرعی ۳ پلاک ۲۲
  • تلفن: 22002120 – 094
  • پست الکترونیک: info@cartline.ir

کارت لاین ممکن است برای اطلاع‌رسانی پیشنهادات ویژه، رویدادها و مواردی از این دست، برای کاربران خود ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل‌ها و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه کارت لاین را خود لغو کنند. عدم اقدام جهت لغو، به منزله‌ی موافقت ضمنی با دریافت ایمیل‌ها و پیام‌ها و سلب حق اعتراض می‌باشد.

کارت لاین ممکن است نقد و نظرهای ارسالی کاربران را در راستای رعایت قوانین وب سایت ویرایش کند. همچنین اگر نظر یا پیام ارسال شده توسط کاربر، مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد، کارت لاین می‌تواند از اطلاعات ثبت‌شده برای پیگیری قانونی استفاده کند. کاربران ضمن استفاده از خدمات کارت لاین، حق ویرایش اطلاعات و استفاده از آنها را در چارچوب فوق‌الذکر به کارت لاین اعطا نموده و حق اعتراض را از خود سلب می‌نمایند.

منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
چنانچه آدرس خود را وارد کنید تا محصولات آن منطقه برای شما نمایش داده شوند.