خراطین از چی درست می شه و روش ساخت آن

در طب قدیم ایران به روغن خراطین معروف بوده که از آن برای حجیم کردن آلت , سینه , گونه و هر قسمت از بدن استفاده می شده است. این محصول یکی از مواد اولیه ای است که امروزه در جهان توسط شرکت های آرایشی بهداشتی بزرگ و با سابقه مورد استفاده قرار میگیرد.

اولین تحقیقات در سال 1985 میلادی توسط شرکت داو انجام گرفت و در سال 1987 برای اولین بار این محصول به اسم کرم A SKIN در جهان شهرت یافت.

از آن پس شرکتهای بزرگ از روغن کرم به دلیل داشتن امگا3,امگا6 , امگا9 و پروتیـن فراوان در کرمهای نرم کننده, جوان کننده پوست و حجیم کننده استفاده میکنند. .

یکی از خواص مهم کرم خراطین این است که اگر از وسط 2نصف شود میتواند اندام از دست رفته خود را خیلی سریع باز سازی کند از این رو خاصیت ترمیم کنندگی آن بسیار چشمگیر است.

حکیم بو علی سینا برای درست کردن روغن کرم از روغن کنجد یا زیتون کمک میگرفت که درصد روغن کرم خراطین در آن کمتراز2% بود ولی امروزه میتوانید این روغن را توسط شرکت ما به صورت 100% خالص تهیه کرد

استفاده های عمده روغن خراطین :
بزرگ کننده آلت – بزرگ کننده سینه – بزرگ کننده گونه
از بین بردن چین و چروک صورت , گردن , دست و ترک های بعد از زایمان
استفاده برای مو
استفاده برای بیماریهای مفصل و رماتیسمی
استفاده برای بدن سازی و بزرگ کردن قسمتی از بدن
استفاده برای ماساژ درمانی
روغن حاصله از کرم های خراطین بین یک تا دو درصد از وزن خشک متغیر و ترکیب روغن کرم های خاکی مشابه ترکیب روغن ماهی است. روغن کرم های خاکی حاوی منبع بسیار زیادی از اسید های چرب و امگا 3 می باشد.

پودر کرم خاکی نیز حاوی 5 تا 20 درصد از چربی کل می باشد. بسیاری از اسیدهای چرب موجود در روغن ماهی تن به مقدار کمی در بدن کرم های خاکی وجود دارد ولی با این تفصیل بعضی از اسیدهای چرب با یک یا چند پیوند یگانه در بدن کرم های خاکی وجود دارد وآنالیز عدد یودی ما بیانگر پیوندهای چند گانه این روغن است که برای پوست و موی انسان بسیار ضروری و مفید است.

از تأثیرات شگفت انگیز فرآورده های خراطین منبع سرشاری از پروتئین ومواد مغذی فراوان دیگر است ، دیده شده. تأثیر روغن خراطین در تقویت و رشد مو و نرم کنندگی پوست و همچنین خاصیت حجم دهندگی، باعث شده تا شرکتهای تولید کننده محصولات بهداشتیآرایشی از آن به عنوان یکی از مواد ضروری و اولیه محصولات خود استفاده کنند . امروزه در سراسر جهان از روغن کرم خاکی در صنایع بهداشتی ،آرایشی و همچنین در صنعت داروسازی استفاده میشود .

تفاوت روغن خراطین ما
روش سنتی (روش ابن سینایی)
پودر خراطین 500 گرم – روغن کنجد یا زیتون یک لیتر
پودر خراطین را در روغن کنجد ریخته و در آفتاب قرار دهید بعد از 40 روز روغن را صاف کنید.

روش ما
ما برای درست کردن روغن خراطین از 20 کیلو کرم خاکی تازه استفاده میکنیم.ما در دستگاهی که حرارت غیر مستقیم تولید میکند و در دمای کنترل شده تهیه میکنیم چون حرارت باعث از بین رفتن پروتین بدن کرم خاکی میشود و اثر گذاری آن را به شدت پایین میاورد.

این فرایند طی زمانی حدود 30 روز مداوم و کنترل شده میباشد باعث به عمل آمدن روغنی بسیار با کیفیت میشود.به هر روش دیگری تهیه شود خاصیتی ندارد مثل بعضی عطاری ها و تولید کنندها که با شعله مستقیم گاز به مدت 1 ساعته درست میکنند که اصلا خاصیتی ندارند.

بعضی ها هم به روش ابن سینایی درست میکنند که در این روش چون از نور خورشید استفاده میشود بازم خواص خودش رو از دست میده.قبلا چون دستگاه و امکانات نبود مجبور بودند از این روش استفاده کنند ولی در حال حاظر این روش درست نیست چون نور آفتاب اشعه مادون قرمز و ماواء بنفش داره که هم برای روغنها و داروها و هم برای پوست مضر هست برای همینه که داروها رو در شیشه های تیره میریزند.
در بعضی از فرمول ها , دارچین , جوزهندی , میخک و زنجبیل هم برای از بین بردن بوی بد و گرم تر شدن روغن استفاده میکنند که ترجیحا استفاده نشود بهتر است چون روغن کرم خاکی طبعی گرم دارد و استفاده از این گیاهان در روغن باعث گرم تر شدن بیشتر آن و جوش زدن میشود.
روغن زالو
زالو درمانی از 5000 سال پیش در ایران , هند , روم و سپس در اروپا استفاده پزشکی میشده است. از این جانور بسیار مفید در قرن نوزدهم برای درمان هر دردی از جمله سردرد, زخم های عفونی ,ورم ها , هموروئید , فیستول و دمل و آبسه استفاده میشده . به دلیل ماده ضد انعقادی هیرودین بزاق زالو , امروزه میتواند نقش موثری در پزشکی ایفا کند.
زالو کرمی است چسبنده , لزج و خون آشام که در مزارع برنج به ساق پای و دست شالیکاران که بوته های نشاء را می کارند میچسبد و آب باتلاق را از خون آنها رنگین میکند . استفاده از زالوئی به نام زالوی پزشکی hirudo medicinalis ) ) برای بسیاری از بیماریها از زمان های دور نمودار سودمندی های شایان این جانور است .

در روسیه از رقم های مهم صادراتی به حساب می آید و گقتنی است که در سال 1850 کشور فرانسه رقم 100 میلیون زالو از دیگر کشور ها خریداری کرد.
استفاده از زالو درمانی برای درمان بیماریها در ایران قدمت چندین هزار ساله دارد که از جمله موارد مکتوب آن اشاره ابوعلی سینا به استفاده از آن در درمان بسیاری از بیماریها در کتب مختلف از جمله کتاب قانون میباشد. متاسفانه استفاده ناصحیح و عدم انجام بررسی های تکمیلی در مورد خواص این موجود پر خاصیت باعث حذف استفاده از آن به مرور زمان گردید.
جانور شناسان تا حالا 650 نوع زالو را شناسائی کرده اند که 5 نوع آن از خون پستانداران تغذیه میکنند. برخی از زالو ها بسیار خطرناک و بیماریزا هستند اما کونه های متعددی از زالوها وجود دارند که اثرات درمانی جالب توجهی دارند.

برای تهیه این محصول می توانید از لینک محصول روغن خراطین استفاده نمایید.

ماده آنتی کوآگولان ( ضد انعقادی ) که در بزاق زالو موجود است بنام هیرودین که موجب رقیق شدن خون , بازشدن رگهای بسته و افزایش خون رسانی و اکسیژناسیون موضع میشود. پیش بینی میشود که حداقل یکصد نوع ماده ویژه با اثرات درمانی مختلف توسط زالو ترشح میشود.

در حال حاضر بسیاری از کلینیک های معتبر اروپا و آمریکا از زالو جهت رقیق کردن خون متعاقب آنژیوپلاستی قلب , گرافتهای پوستی و پیوند اعضاء( جهت تیریع کردن خونرسانی و پیشگیری از انعقاد خون در عروق ) , واریس , ضایعات پوستی و زیبائی پوست و حتی تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده طبی میشود.کشور هایی مثل روسیه و انگلستان از صادرات زالو درمان سرشاری برای اقتصادشان فراهم آورده اند .
در طب سنتی ایرانیان کاربرد زالو بسیار وسیع بوده و در بسیاری از از بیماریهای خونی , عفونی و گرفتگی عروق استفاده میشده است.

زالو همانند حجامت و فصد خون به عنوان یک رفتار درمانی و پیشگیری کننده , پذیرفته و شناخته شده حظور داشته و مردم شهر و روستا ایران میدانستند که علاج بسیاری از بیماریها , عفونتها , زخم ها و کسالت های بدن با زالو اندازی برطرف میگردد.


آنزیم های موجود در بزاق زالو


هیرودین مهمترین ماده ضد انعقاد خون در بزاق زالو است. پروتئین هائی متشکل از 65 اسید آمینه مفید برای پوست و عروق بدن انسان مشخص شده است. خاصیت ضد انعقادی هیرودین قوی تر از هپارین میباشد. نحوه عمل هیرودین با عوامل دیگر موجود در زالو مانند آنتی استاتین و همنتین تقویت میشود.هیرودین توانائی بسیاری در ممانعت از انعقاد خون دارد به طوریکه چند قطره از بزاق زالو قادر است تا مقدار زیادی خون را به صورت مایع نگه دارد و مانع انعقاد آن شود (خون مکیده شده توسط زالو زمان لخته شدن آن تا 6 ساعت طول میکشد )
وقتی خون با لبه بریده شده تماس حاصل میکند فاکتور 12 یا هاگمن فاکتور فعال میشود و این اتفاق باعث فعال شدن آنزیم های دیگر از جمله پروتئاز ترومبین و تبدیل شدن آن به فیبرینوژن شده و فیبرین به صورت رشته های کلاف مانند محل بریدگی را میبندد ومانع خونریزی شده و خون را منعقد میکند . هیرودین به صورت خیلی اختصاصی و قوی از فعالیت پیروتئاز ترومبین جلو گیری میکند و مانع انعقاد خون میشود.
هیرودین سبب :
1- مهار فیبروژن به فیبرین و بلطبع مهار انعقاد خون
2- شل شدن عضلات صاف کننده دبواره عروق و بالطبع گشاده تر شدن عروق و حجیم شدن موضع
3- افزایش و بهبود گردش خون در هر موضع
4- رقیق شدن خون و افزایش اکسیژن رسانی به موضع
5- تحریک کننده سیستم ایمنی بدن
6- بی حس کنندگی
7- آنتی باکتریال و خاصیت ضد التهابی
زالو خون را بهتر از حجامت از عمق بدن بیرون می کشد . روغن زالو برای بیماریهای پوستی مثل جوش , دمل های صورت , لکه ها و نقطه های سیاه و سفید و نظایر ان مفید است . هر زالو حدودا 5cc خون را میمکد که در صورت اینکه خونریزی را قطع نکنید ممکن است تا 150cc خونریزی ادامه پیدا کند.تحقیقات نشان داده که 3 تا 5 روز بعد از استفاده از زالو عروق جدیدی در اطراف محل نیش زالو به وجود می آیند که برای تخلیه عروقی این ناحیه مفیدند .با استفاده از روغن زالو میتوانید در محل مورد نظر چنین اراتی را بوجود آوررید که با مصرف مواد ضد انعقادی معمولی مثل هپارین نمیتوانید در محل های کوچک پوست به وجود آورد.

تمامی مواردی که در بالا آمد برای اطلاع شما عزیزان بود تا با خصوصیات زالو و خواص متعدد آن به اختصار آشنا شوید و بدانید که روغن زالو چه خواصی داشته و میتواند در بسیاری از بیماری ها به شما کمک کند.

موارد مصرف روغن زالو

1- حجم دهنده آلت , سینه ,گونه, باسن
2 – ایجاد نعوض قوی تر
3- بزرگ کردن اعضاء کوچک مانده بدن
4- شل کننده عضلات و بهبود به رگ به رگ شدن
5- بازسازی بافت از طریق افزایش کلاژن و الاستین
6- بازکننده عروق بدن و ضد انعقاد خون
7- افزایش گردش خون در موضع
8 – درمان بیماری پیرونی در مردان
بیماری پیرونی در واقع در اثر گرفتگی و رسوب مواد زائد در عروق آلت مردان به وجود میآید که باعث انحراف آلت به سمت گرفتگی شده و معالجه آن با روشهای پزشکی جدید مقدور نبوده و باعث تحمیل وقت و هزینه های بسیار گزافی به بیمار میشود . ولی با زالو درمانی و روغن زالو و استفاده هم زمان از دستگاه بادکش (وکیوم ) خیلی سریع این بیماری مزمن برطرف میگردد.

نکته مهم
تمامی روغن های زالوی موجود در بازار از زالوهای استریل نشده استفاده میکنند ولی ما برای درست کردن روغن زالو , ابتدا بدن زالوها را شکافته و کیسه خونی آن را خارج کرده و بعد از زالو در تهیه روغن زالو استفاده میکنیم تا شما با خیال راحت محصول ما را استفاده کنید.
روغن خراطین زالو ترکیب هر دوی آنها میباشد

برگشت به بالا
خرید آنلاین همیشه کارت لاین