انتخاب صندلی اداری ارگونومیک مناسب

کار در دفتر معمولاً مستلزم صرف زمان زیادی برای نشستن روی صندلی اداری است – وضعیتی که ممکن است به ستون فقرات صدمه بزند. بنابراین، برای جلوگیری از ایجاد مشکلات مربوط کمر، داشتن یک صندلی اداری ارگونومیک و مناسب کمر برای ایجاد وضعیت مناسب بسیار مهم است.

بهترین نوع صندلی اداری ارگونومیک کدام است؟

انواع مختلفی از صندلی های ارگونومیک برای استفاده در دفتر وجود دارند. هیچ نوع صندلی اداری لزوما بهترین نیست، اما مواردی وجود دارد که در یک صندلی اداری ارگونومیک خوب باید به دنبال آنها باشید. این موارد به کاربر این امکان را می دهد که صندلی را برای نیازهای خاص خود به خوبی انتخاب کند.

این مقاله به بررسی صندلی اداری سنتی و همچنین جایگزین هایی می پردازد که می توانند به عنوان صندلی اداری استفاده شوند که ممکن است برای برخی از افراد مبتلا به مشکلات کمر مفید باشد.

یک صندلی اداری ارگونومیک خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در ابتدا با در نظر گرفتن سبک “معمولی” صندلی اداری، تعدادی مورد وجود دارد که یک صندلی ارگونومیک باید داشته باشد، که به آن اشاره می شود از جمله:

– ارتفاع صندلی:

ارتفاع صندلی اداری باید به راحتی قابل تنظیم باشد. اهرم تنظیم پنوماتیک ساده ترین راه برای انجام این کار است. ارتفاع صندلی که از حدود 16 تا 21 اینچ از زمین متغیر است برای اکثر افراد مناسب می باشد. این امکان به کاربر اجازه می دهد تا پاهای خود را صاف روی زمین قرار دهد.

پیشنهاد ویژه: صندلی اداری مناسب خود را سفارش دهید

-عرض و عمق صندلی

این صندلی باید دارای عرض و عمق کافی برای استفاده راحت هر کاربر باشد. معمولاً عرض 17-20 اینچ استاندارد است. عمق (از جلو تا پشت صندلی) باید به اندازه‌ای باشد که کاربر بتواند با پشت به پشتی صندلی اداری ارگونومیک بنشیند در حالی که تقریباً 2 تا 4 اینچ بین پشت زانو و صندلی باقی می‌ماند. صندلی قابلیت  تنظیم  صندلی به جلو یا عقب را داشته باشد.

در این مقاله:

  • انتخاب صندلی اداری ارگونومیک مناسب

– حمایت از کمر:

حمایت از کمر در صندلی ارگونومیک بسیار مهم است. ستون فقرات کمری منحنی به سمت داخل دارد و نشستن برای مدت طولانی بدون حمایت از این انحنا منجر به خمیدگی (که انحنای طبیعی را صاف می‌کند) و ساختارهای پایین ستون فقرات را تحت فشار قرار می‌دهد. یک صندلی ارگونومیک باید دارای قابلیت تنظیم  (هم ارتفاع و هم عمق) باشد تا هر کاربر بتواند تناسب مناسبی برای حمایت از منحنی به سمت داخل کمر داشته باشد.

– پشتی

پشتی صندلی اداری ارگونومیک باید 12 تا 19 اینچ عرض داشته باشد. اگر تکیه گاه از صندلی جدا باشد، باید از نظر ارتفاع و زاویه قابل تنظیم باشد. باید بتواند انحنای طبیعی ستون فقرات را با توجه ویژه به حمایت مناسب از ناحیه کمر حمایت کند. اگر در صندلی اداری٬ صندلی و پشتی  با هم یک تکه باشد، پشتی باید در زوایای جلو و عقب قابل تنظیم باشد و مکانیزم قفلی داشته باشد تا زمانی که کاربر زاویه مناسب را تعیین کرد از عقب رفتن بیش از حد آن جلوگیری کند.

– جنس صندلی

مواد روی صندلی و پشتی صندلی اداری باید دارای تشک کافی برای نشستن طولانی مدت باشد. داشتن پارچه ای که گردش هوا در آن جریان دارد به سطح سخت تر ارجحیت دارد.

– دسته

دسته های صندلی اداری باید قابل تنظیم باشند. آنها باید به بازوهای کاربر اجازه دهند راحت استراحت کنند و شانه ها راحت باشند. آرنج و پایین بازوها باید به آرامی استراحت کنند و ساعد در هنگام تایپ روی تکیه گاه بازو قرار نگیرد.

– چرخش

هر صندلی معمولی یا ارگونومیک باید به راحتی بچرخد تا کاربر بتواند بدون فشار به قسمت های مختلف میز خود برسد.:

 

منبع: spine-health